f9c7fc1d-8503-4d69-88e0-c425e44378c8.jpg
רחפן.jpg

ברוכים הבאים לבית שלנו באבירים

כמה מילים על מבנה הבית:

נשמח לארח אתכם בבית שלנו באמצע היער. כאמור, הישוב שקט מאוד והבית כידוע אינו צימר, מלון או אתר נופש, אלא הבית שלנו ששיפצנו ומיועד למגורים שלנו בהמשך, אז חשוב לנו לארח רק אנשים שירגישו שהם בבית שלהם. מוסיקה ורעש אסורים מחוץ לבית כדי לשמור על אופי הישוב השקט.


בתחתית הדף הזה, וידאו מפורט של סיור בבית, שיראה לכם כל פינה בו, כדי שתהיו בטוחים במאה אחוז שהבית מתאים לכיף שלכם. הצלחנו להגיע לרמה של ״מארח מצטיין״ ב-Airbnbn רק בגלל סיבה אחת - הבית כפי שנראה בתמונות ובתיאורים, הוא זה שפוגשים כשמגיעים. אין הפתעות, אין פילטרים ופוטושופ, מי צריך פוטושופ כשהמיקום כזה יפה? אנא ודאו כי גם שאר האורחים מקבלים את הקישור הזה כדי שידעו ויכירו ולכל אחד יהיה הכי נוח וכיף.

הבית בן שתי קומות -

בקומה העליונה במפלס הכניסה, חניה והגינה הגדולה: הבית הראשי ובו מטבח, מרפסת גדולה, גינה וסלון + פינת אוכל מרווחים. בקומה התחתונה (נגישות מבחוץ משני צידי הבית במדרגות) - שתי יחידות נוספות - לפרטיות לאורחים שמעוננים בחלוקה שכזו. המפלס הזה מונגש לחלוטין מהחניה ועד לבית.


מבנה הבית:

מפלס עליון של הבית עם 4 חדרי שינה, אחד מהם עם מקלחת צמודה, שניים זוגיים ואחד עם מיטת נוער נפתחת למיטה זוגית - מתאים לשניים או לזוג או לילדים. בבית גם מזרנים נוספים. 
 

יחידה נפרדת 1: בקומה תחתונה מימין: ״חדר המוסיקה״, המכיל חדר גדול עם מיטה מעופפת לזוג, מטבחון ומקלחת ועוד מקלט לשעבר שהפך לחדרון שינה חמוד ונוח ליחיד. מפתח על שקע החשמל משמאל לדלת.


דירה נוספת 2: בקומה תחתונה משמאל, ״לופט היער״: חדר שינה זוגי, סלון, מקלחת ומטבחון, ועוד חדר גדול עם שתי מיטות זוגיות. המפתח מתחת לקערית על אדן החלון.
 


ציוד:

בבית יש מגבות ומצעים לכל אורח (זוג מגבות על כל מיטה זוגית וכן מגבות ידיים/ פנים במקלחות. אם אתם מחובבי ה״המון מגבות״ לנוכחותכם יש בבית גם מכונות כביסה ומייבשים אם תרצו לכבס ולייבש), בקבוקי סבון ושמפו, סבוני ידיים, כלים ומטבח מצוייד לחלוטין בכל כלי הבישול, כולל כיריים נוחים, תנור נהדר, מכונת קפה ושרוול קפסולות, מיקרוגל, בלנדר יד, סירים ומחבתות.
יש מלח ופלפל - אבל תבלינים, שמנים וכל צרכי הבישול - אל תשכחו להביא, בעמוד הבא יש מידע אודות מאיפה להזמין או לרכוש אוכל.

דוד – בבית יש דוד שמש מצויין, אם צריך חיזוק אפשר להדליק גם את דוד החשמל בכפתור שנמצא בחדר הכביסה, על הקיר מימין למכונה ולמייבש. לחיצה על העיגול מתחת לסימן ה-WIfi אנא זכרו לכבות אותו בתום השימוש וכמובן בעזיבה של הבית.  

רשתות ה wifi השונות משתמשות באותה הסיסמא. יש מספר רשתות, הרשת בבית הראשי היא היא Hot fiber והסיסמה היא: 0523763761.
רשת אחרת שנמצאת למטה בלופט היער ונקראת DAP עם סיסמה: 89000045

גז במטבח - הברז נמצא בארון הימני מתחת לגז. אנחנו מקפידים לסגור אותו כשיוצאים לזמן ארוך, מטעמי בטיחות, נודה אם תעשו זאת גם.  

 

מדיח כלים - שמים קפסולה, לוחצים על כפתור ההפעלה ואז על הכפתור שמתחת ל eco עד שמהבהב האור מתחת לתוכנית שמימין לתוכנית ה eco (התוכנית המומלצת). סוגרים והמדיח מתחיל לעבוד.  

 

הדלת הקטנה ליד המטבח – חשוב ביותר להשאירה סגורה ונעולה, המרפסת שמחוץ לה אינה מיועדת לילדים - המעקה נמוך ויש גרם מדרגות שיורד ממנה. המדרגות מובילות אל ֿ״יחידת חדר המוסיקה״ שלנו.

 

מנורות על קיר הטלוויזיה בסלון - ניתן להדליק באמצעות המפסק שנמצא מאחורי הטלוויזיה.

 

שלטים למזגן - נמצאים על הקיר בכל החדרים. השלט של המזגן בסלון נמצא במגירה העליונה במטבח או על דלפק המטבח.

 

תנורי אמבטיה – מדליקים במתג שמחוץ לחדרי האמבטיה, חשוב מאוד לכבות בתום השימוש, בשל סכנת שריפה.  

לול תינוק וכיסא תינוק לחיבור לכיסא רגיל - נמצאים בחדר הארונות הקטן בחדר השינה הראשי בבית.

 

אורות חוץ לגינה - אורות אוירה היקפיים: המפסק נמצא משמאל לדלת הבית מבחוץ. אנא זכרו לכבות בתום השימוש וכמובן בעזיבה של הבית.

 

שולחן האוכל הגדול בפינת האוכל לא מספיק? הכנו שולחן מתקפל בחדר הארונות של חדר

השינה הגדול. יש מעל הארון בחדר הארונות גם מפה חד פעמית אם שכחתם לקנות(:

 

מזרנים נוספים - אם אתם מגיעים יותר אורחים מהמספר שהבית מיועד אליו (ראו פירוט מדוייקת של המיטות פה למעלה) ניתן להשתמש במזרנים נוספים שנמצאים בחדר ארונות שבתוך חדר השינה הראשון מימין ובמחסן של יחידת חדר המוסיקה למטה. במקרה כזה דאגו להביא מצעים ומגבות לאורחים הנוספים.
 

גריל הגז נמצא על רחבת הבטון - תחילה יש לפתוח את בלון הגז. הקפידו לכבות את הגריל ואת הבלון מיד בתום השימוש. כדי להפעיל אותו מורידים את הכיסוי, מסובבים את אחד מהכפתורים עד שהאש שלו נדלקת, מסובבים את האחרים, גם אם רק אש אחת נדלקה זה בסדר, מכסים את המנגל שיתחמם וזה גם ידליק את הלהבות האחרות. לאחר דקותיים זה כבר חם מספיק.  

 

מתחת למנגל יש מברשת טובה לניקוי הרשת, כמו בכל הבית, נשמח שתשאירו נקי ככל האפשר את הרשת מנגל אחרי השימוש. אנחנו טבעונים אז מודים מראש על כך 🙏🙏

 

עמדת סאג' - התחדשנו בעמדת סאג' לפיתות. אנא שמרו שילדים לא יתקרבו לעמדה הזו. אם תרצו להשתמש בה, תוכלו להכין בצק ולעשות פיתות דקות על הסאג'. ראשית יש להרים את כיסוי הסאג', לפתוח את בלון הגז ולוודא שלא יוצא גז מהמבערים הנמצאים בתוך עיגול הסאג'. לאחר מכן לפתוח בזהירות ובעוצמה מאוד נמוכה את אחד הברזים -רצוי הפנימי קודם, ולהדליק עם גפרורים / מצית את המבער הפנימי. לאחר מכן את המבער החיצוני. כעת אפשר לכסות את הסאג' ותוך דקות הוא יהיה חם מספיק להכין פיתות. לכיבוי -יש לכבות קודם את הברז של בלון הגז - עד לכיבוי האש, ורק אז את הברזים של הסאג' עצמו. נשמח אם תנקו בסיום את משטח הסאג' ולאחר קירור מלא שלו תחזירו את הכיסוי מעליו - כדי לשמור על המשטח לאורחים הבאים. חשוב מאוד: מדובר על חום גבוה מאוד, אסור לילדים להתקרב לסאג' ואסור להשאירו ללא השגחה. כל השימוש בו באחריותכם, אנא נקטו בכל אמצעי הזהירות.

האט-טאב: פינת ההאט-טאב החמים והנעים ממוקמת ביער מימין לבית בנפרד מהבית. כיף לשבת בה ביום ובלילה. בגלל הסכנה של טביעת ילדים ותינוקות הצבנו את הפינה הזו רחוק מהבית והיא מיועדת לגילאי 18 ומעלה בלבד. למען נקיון המים שמרו על הכיסוי המתנפח ויריעת הכיסוי סגורות בכל יציאה מהמים. ** אנחנו בעונת הסתיו / חורף, כל הסרה של הכיסוי גורמת לנפילה של עלים וירידה של אבקנים וענפים זעירים מעצי האלון אל המים, אל דאגה אנחנו מחליפים את המים אבל לנוחותכם שמנו ליד ההאט-טאב רשת כדי שתוכלו להוציא עלים וענפים אם נפלו בזמן שמילאנו מים. מיתרונותיו וחסרונותיו של הטבע...


רצוי להביא מהבית חלוקים (כי הדרך מהיער חזרה למקלחת החמה יכולה להיות קרירה...).

בשביל הגישה לפינה יש עמוד עץ ועליו מפסק חשמל לתאורה שניתן להפעיל בשעות הערב (אנא כבו את האור בסיום). המים מטוהרים על ידי טבליות ברום המצויות בתוך פילטר ההאט-טאב. אין צורך לעשות כלום, או לגעת בפילטר, אנחנו דואגים להחלפה של מים וטבליות. כדי להפעיל את הבועות ניתן ללחוץ על כפתור הבועות. הבועות מפסיקות אחרי 20 דקות ונדרשות כמה דקות עד להפעלה הבאה.

סכנת החלקה ביציאה מהמים, הקפידו להזהר, רדו ועלו בזהירות במדרגות האבן אל הבית, הן מוארות בצורה חלשה ונעימה בלילה, אם רמת התאורה לא מספיקה לראיית הלילה שלכם רצוי להאיר עם פנס (בטלפון הנייד שלכם או בפנס תאורת החירום מהבית). בבקשה אין להביא אוכל או שתיה משום סוג לאיזור ההאט-טאב, הוא בלב היער וכל פירור מושך חזירים תנים ודורבנים ולא נרצה שיזיקו לפינה המיוחדת הזו.  

אם במקרה הטמפרטורה של ההאט טאב נמוכה (אנחנו מכוונים ל-36-37 מעלות וניתן לחמם עד 40), יתכן והיתה נפילת מתח רגעית, פשוט לחצו על אייקון הלהבה, שימו לב שנדלק במסך סימן הלהבה והמים יתחילו להתחמם מחדש. חימום המים איטי (מעלה אחת צלזיוס בכל שעה) אז סבלנות (: אם במקרה היתה הפסקת חשמל מכל סיבה שהיא צריך להפעיל ידנית את אייקון הלהבה שוב כדי שימשיך לחמם, זה נדיר אבל בחורף בארצנו לפעמים קורה...
 

שולחן פינג פונג: לכבוד הקיץ הבאנו מהבית את שולחן הפינג פונג שלנו כדי שיהיה לכם כיף. אנא אל תזיזו אותו ממיקומו, ואם מזיזים אנא החזירו אותו כך שלא יהיה בשמש של הצהרים ואחה״צ הרותחות. המטקות והכדורים ממוקמים בקופסה קטנה על אדן החלון ליד, אנא שמרו עליהם כך שהאורחים הבאים יוכלו גם להינות. אנחנו נמצאים בטבע אז יש כמויות עלים / אבקנים וכד׳ באוויר, אז שניה לפני שמשחקים רצוי לנגב את השולחן. 

כלבים: אנחנו הכי אוהבים כלבים והאיזור מלא בכלבים חמודים של השכנים כאמור, לכן אם אתם באים עם בעלי חיים – אין בעיה, אבל אנא הקפידו שלא יעלו על הרהיטים. כלבי היישוב אוהבים לטייל ולבקר בחצרות ולשחק עם האורחים. אם לא מתאים לכם סמנו להם ללכת

והם יעזבו. היזהרו כמובן עם הילדים שהכלבים לא ירגישו מאויימים...  (ולהיפך).   

יחידת ״חדר המוסיקה״ - עוד מידע:

היחידה נמצאת מימין לבית - אפשר לרדת עם הרכב עד הדלת בשביל הכורכר או בהליכה בשביל הבטון - או מהמדרגות המובילות מדלת המטבח.

מפתח לדלת – נמצא משמאל לדלת על מפסק החשמל החיצוני – בתוך כיסוי הפלסטיק שלו.

יש בסלון ובחדר המוסיקה מזגנים (שלט רחוק אחד מתאים לשניהם, מסתובב לרוב על השולחנות) רצוי בהחלט לסגור את הדלתות – למניעת כניסת מכרסמים וזוחלים, אנחנו נמצאים ממש בתוך הטבע - וגם חתולים.

דוד – הדוד החשמלי הוא ביחד עם הבית למעלה אז אם צריך להדליק עוד - הכפתור נמצא למעלה בחדר הכביסה.

חושךךךךך – לשנת צהרים מושלמת על המיטה המעופפת ולשנת לילה ללא הפרעות בבוקר, נא לגלול בזהירות את הוילונות השחורים עד למטה, כשהם מעט נוגעים ברצפה. בבוקר אפשר להעלות אותם כדי להינות מהאימפקט המדהים של היער.
תקליטים: 
ביחידת חדר המוסיקה פינת תקליטים מיוחדת במינה. התקליטים שייכים לאימי שנמצאת כרגע במוסד סיעודי ולא יכולה כבר להינות מהם. אם ברצונכם להקשיב לתקליט אנא הוציאו אותו מהאריזה בזהירות, ולאחר מכן הכניסו אותו לאריזה המקורית והחזירו לארגז, אנא אל תשאירו תקליט מחוץ לאריזתו המקורית. לתקליטים אלה ערך רגשי רב עבורי ועבור הילדים.

תנור אמבטיה – מדליקים בתנור עצמו, חשוב מאוד לכבות בתום השימוש, בגלל סכנת שריפה.

מוסיקה – חדר המוסיקה שלנו הוא מושקע ביותר ומשמש אותנו להקלטות וחזרות ומארח זמרים ומוסיקאים, לכן הציוד מקצועי ויקר, החדר סגור ונשמח שלא תיכנסו אליו, אלא אם כן אתם נגנים מקצועיים ותיאמתם מראש את זה איתנו  מדובר בציוד יקר מאוד ומן הסתם חשובה לנו שלמותו (: .

 

יחידת לופט היער  - עוד מידע:

כניסה ליחידה: אפשר לרדת ממדרגות העץ משמאל לבית בקצה הדשא או מימין לבית דרך הדק של חדר המוסיקה - והדשא במפלס התחתון.

כניסה עם רכב ליחידה הזו - אפשרי בשביל עפר שיורד אליה אבל רק עם רכב 4 על 4, החורף האחרון היה קשה לדרך הזו.

ביחידה מטבחון עם מקרר, כירה, טוסטר אובן ומכונת קפה.
דוד חשמל - להפעיל עם טיימר בקיר שממול חדר האמבטיה. חשוב להקפיד שיהיה כבוי ביציאה מן הבית.
מזגן סלון - שלט נמצא ליד דלת הכניסה ליחידה. נא לכבות ביציאה. בחדרי השינה יש מאווררים ורדיאטורים.
טלויזיה חכמה - לא מחוברת לכבלים אלא ניתן לחבר אותה לאינטרנט ו/או למחשב - לחצו על Home ובחרו בנטפליקס או בצפיה דרך HDMI.

רשת שנמצאת למטה בלופט היער נקראת DAP עם סיסמה: 89000045

סרטון היכרות עם הבית - חלק 1

סרטון היכרות עם הבית - חלק 2 (קצר)

לעמוד הבא: איפה אוכלים? מאיפה מזמינים או קונים אוכל? והכי חשוב: לאן מטיילים? לחצו כאן