6 דברים שלמדתי מהוצאה של 4 מליון ש״ח על וידאו ב-2019

זה יכול להיות שווה לכם הרבה כסף או לחסוך הרבה כאבי ראש, 
פוסט סופשנה לתלמידים שלי, ללקוחות שלי ולחברים שמוציאים המון כסף על פרסום ולא תמיד יודעים אם קיבלו את ההחלטות הנכונות בזמן העלאת הקמפיינים. שנת 2019 היתה שנת הוידאו. אמנם בזמן שתי מערכות הבחירות היה קשה מאוד לפרסם בגלל המיסוך הענק של קמפייני המפלגות, אבל בסך הכל פייסבוק ו-Youtube סיפקו השנה לדעתי תשובות מדהימות להתלבטות האם שווה להפיק וידאו כדי להשיג תוצאות. - אורך הוידאו: אפשרות הניטור המדוייקת ב-video engagement של הסרטונים מאפשרת לנו הצצה מדהימה על כמה צפיות היו לנו ב- 25/50/75/100 אחוז מהסרטון. בכל סרטון התוצאות, מן הסתם, שונות לחלוטין, אבל הסקת מסקנות אחרי יומיים שלושה של קמפין תחסוך הרבה כסף. מספר פעמים חזרתי אל חדר העריכה כדי לייצר גרסה חדשה של סרט שתתאים להתנהגות של הקהל הרלוונטי. הנתון הזה עזר גם להחלטות של היכן במהלך הסרטון למקם את המסר החשוב של המוצר ואת ההנעה לפעולה. אני עושה פרסום באינטרנט כבר 22 שנה ועדיין שמח לבשר שאין לי שום מושג מראש לחזות איך הקהל יתנהג; בדיוק בשביל זה יש לנו את כלי האופטימיזציה החזקים האלה.- שתי שניות ראשונות: הגלילה של המשתמשים בפיסבוק ואינסטגרם הולכת ונהיית מהירה יותר ויותר. הגלילה בסטורי היא בעצם לא גלילה אלא תקתוק עצבני על המסך, וזמן השהות של העין על שטח הוידאו הוא אפסי. לא פלא שאנחנו רואים שרוב ה״Viewes״ של הסרטונים שלנו הם של פחות משתי שניות. אז איך מפיקים וידאו מצליח? מתכננים את שתי השניות הראשונות בצורה כזו שהעין תישאר עליהן והמוח לא יוכל להתעלם מהן. תסתכלו על רוב הסרטים שזכו להרבה שיתופים - בשניות הראשונות מופיע משהו שרלוונטי מאוד לקהל היעד, מושך אותו ומסביר לו למה הצפיה בסרטון היא הדבר שעליו לעשות. גם הבימוי והעריכה תומכים בזה. (אם רוצים דוגמא או שתיים תכתבו לי בפרטי ואשלח). טקסט טוב בפוסט גם עוזר, אבל הוא שולי לעומת ההתרחשות בוידאו עצמו. אגב, הסעיף הזה לא מתייחס ל-Youtube בכלל. צורת התמחור של הפרסום שם מאפשרת תובנה הפוכה בדיוק אם יודעים לנצל אותה נכון.
- סגירת קובץ הוידאו בחמש פרופורציות שונות: הסגירה היא עניין טכני בלבד, מה שחשוב הוא התכנון של הסרט כך שהסיפור בו יעבור בצורה טובה בגרסת 16:9, בגרסת 4:5, 9:16, 1:1 וכד׳... גודל האובייקטים (רכב נוסע? אדם מדבר?) חייב להתאים לפרופורציה כדי לא להיבלע, גודל הכותרות, המיתוג ועוד אלמנטים חייבים לקבל התייחסות מיוחדת בכל גרסה.השנה גילינו כי הפורמט 4:5 השיג בפייסבוק את התוצאות הטובות ביותר והמוח שלי כבר התחיל לתכנן ימי צילום ומשמרות עריכה לפי הפורמט הזה, ואז ״התאמות״ לגדלים האחרים. (אם אתם רוצים קישורים עם מידות מדוייקות והוראות סגירה, אשמח לשלוח, כתבו לי בפרטי)
- באמפר Youtube: אמנם הפורמט של 6 שניות פרסום לפי וידאו ב-Youtube מעצבן אותי אישית, לכן לא אמליץ עליו לכל סוג של קמפיין או קריאייטיב, אבל מעולם לא נתקלתי באפשרות להיות מול כל כך הרבה אנשים בסכום נמוך כל כך.- כיתוביות: רוב הקהל לא שומע את הסרטון שלכם, אז אם נאמר בו משהו חשוב בקול, חשוב להוסיף כיתוביות ברורות בגודל ובקונטרסט כך שיראו גם במכשיר סלולרי הכי קטן (תתפלאו, נשארו כאלה).
- טאמבנייל מושך ומתאים לקהל הרלוונטי: זה אמנם לא דבר חדש, אבל השנה, עם הגשה של כמות כל כך ענקית של חשיפות וידאו אני יכול להגיד: הטאמבנייל - האימג׳ המקדים שאנחנו מוסיפים לכל וידאו, ויכולים להתאים אותו בכל קבוצת מודעות לקהל הנכון או לפורמט הוידאו - הוא חובה. שימוש נכון בו משפר את התוצאות בצורה קריטית.- וידאו בתוכנית התוכן: שלבו סרטי וידאו בתוך תוכנית התוכן הקבועה שלכם, זה אומר שלפחות פעם או פעמיים בשבוע העלו תכני וידאו. אפילו קצרים, אפילו זולים להפקה (כמובן שיהיו רלוונטיים ומניעים לפעולה) - האלגוריתם של פייסבוק, שמתקמצן על חשיפה אורגנית לדף שלכם, ידאג להביא לכם יותר צפיות בכל פעם. 
ושני טיפים שלא קשורים ישירות לוידאו אבל השתפרו מאוד ב-2019 ובטוח ישמשו אותנו ב-2020: 1. שימוש ב-Instant Experience במקום יציאה לדפי נחיתה, טפסי לידים או אתר חיצוני. פייסבוק יצרה ממשק מהיר, קל ובעיקר עם תוצאה מדהימה - לייצר חוויה חזקה ומניעה לפעולה אחרי הקליק על המודעה. 2. נסו לחזור ולייצר lookalike audience מקהלים טובים שיצרתם בעבר - נראה שהאלגוריתם מחודד יותר והתוצאות מעולות. 
אם הגעתם לכאן אז שתפו חברים, דברו איתי לכל שאלה, 0523763761 ושתהיה לכולנו שנת 2020 משובחת!!!

במשך 11 השנים האחרונות הפקנו טונותתתתת של

וידאו

פרסומות לאינטרנט, לטלוויזיה, חסויות, סרטי תדמית ומוצר, הפקות מיוחדות של סרטי וידאו דינאמיים פרסולניים בהם כל משתמש מקבל מסר אחר, או פניה אישית, סרטי 360 מעלות, סרטוני VR וחוויות מולטימדיה עשירות, הדמיות, מצגות לסטארט אפים ושאר הפקות- וגם שני סרטי קולנוע - אחד עלילתי ואחד דוקומנטרי. בקיצור - אנחנו אוהבים וידאו. דברו איתנו ונפיק לכם את הסרט הבא שלכם. ואם אין לכם זמן לדבר, תכתבו או שלחו מייל או התקשרו ליובל- 0523763761.

תכתבו או שלחו מייל או התקשרו ליובל- 0523763761.